Ako prebieha výučba angličtiny cez Skype?

Napísal: Marián Kohn (súkromné hodiny angličtiny v Bratislave a cez Skype).

Výučba angličtiny cez Skype (ilustračné)Veľa klientov si kladie túto otázku a preto vám ju zodpoviem. Ide o moderný spôsob a alternatívu ku klasickej výučbe na jazykových školách alebo súkromným hodinám s lektorom.

Čo je Skype a ako to funguje?

Najskôr si vysvetlíme čo Skype je a ako funguje. Je to počítačový program a/alebo aplikácia do mobilu či tabletu, ktorá umožňuje komunikáciu cez internet. Okrem klasického textového chatu sa dajú realizovať aj hlasové hovory ako cez telefón a/alebo videohovory (prenáša sa aj obraz). Telefonovanie zo Skype-u na Skype je zadarmo. Skype umožňuje realizovať aj konferenčné hovory a v platenej verzii aj hovory na telefóny v pevnej aj mobilnej sieti na celom svete.

Vyučovacia hodina cez Skype

Prebieha podobne ako tá klasická s tým rozdielom, že žiak/klient a lektor môžu byť od seba vzdialení aj tisíce kilometrov. To prináša so sebou výhody a nevýhody, o ktorých sme písali už v staršom článku.

Výučba prebieha podľa osnov lektora, ktoré sa opierajú o elektronickú alebo papierovú učebnicu či iný učebný materiál. Pri výučbe cez internet sa preferujú elektronické materiály. Skúsený lektor, však, vie klientovi na jeho prianie odporučiť aj klasickú papierovú učebnicu.

Užitočné funkcie programu Skype

Skype umožňuje aj zdieľanie obrazovky účastníka videohovoru, a tak lektor môže doslova premietať klientovi poznámky a materiál, ktorý má aktuálne otvorený. Lektor s klientom sa nielen počujú, ale môžu sa aj vidieť čo do istej miery nahrádza osobný kontakt. Kvalita obrazu a zvuku závisí od kvality a rýchlosti internetového pripojenia oboch účastníkov videohovoru alebo hlasového hovoru. Ak máte štandardné rýchle a stabilné pripojenie (najlepšie cez kábel), nemali by ste mať s komunikáciou cez Skype žiadne problémy.

Vďaka funkcii prenosu obrazu a zvuku sa dajú cez Skype realizovať aj konverzačné hodiny s cudzincom, ktorý žije v inej krajine či na inom kontinente. Američan žijúci v New Yorku sa môže učiť po slovensky so Slovákom žijúcim v Bratislave a Slovák z Košíc sa zas s Britom z Londýna môže zdokonaľovať v angličtine.

Alternatíva k aplikácii Skype

Na trhu existujú ešte aj ďalšie podobné komunikačné programy, ako Google Talk/Hangout, staršie iCQ, MSN a iné menej známe a rozšírené programy. V mobiloch sú populárne najmä Viber a Whatsapp či Facebook a Yahoo Messenger.

Máte pochybnosti? Skúste to!

Ak si to chcete skúsiť, ukážková tridsaťminútová vyučovacia hodina angličtiny je u mňa bezplatná.

Chcem viac informácii o výučbe angličtiny cez internet od lektora Mariána Kohna!

Autor článku poskytuje kurzy angličtiny vo firmáchkonverzácie v angličtinesúkromné hodiny angličtiny v Bratislavekurzy obchodnej angličtiny (Business English) a výučbu angličtiny cez Skype.

Podobné články

Pridaj komentár