Ako sa pripraviť na pracovný pohovor v angličtine

Napísal: Marián Kohn (súkromné hodiny a doučovanie angličtiny v Bratislave).

ilustračné fotoChystáte sa na pohovor v angličtine a neviete, ako sa naň pripraviť? Ako začať? Na čo sa zamerať? Čo je viac a menej dôležité? Ak je to váš prípad, čítajte ďalej!

Mám pre Vás darček!

Po zadaní Vašej mailovej adresy, Vám ho pošlem rovno do Vašej mailovej schránky.1. Nepodceňujte prípravu kvalitného CV!

Skôr ako vás niekto vôbec pozve na pracovný pohovor, musí ho/ju zaujať vaše CV, teda životopis. V žiadnom prípade toto nepodceňujte! Nečakajte, že s životopisom preloženým do angličtiny v Google Translate vás nejaká seriózna firma pozve na pohovor v anglickom jazyku. Váš životopis je vaša osobná vizitka. Preto jeho príprave a úprave venujte mimoriadnu pozornosť. Anglický životopis si dajte skontrolovať niekým, kto vie po anglicky lepšie ako vy, prípadne preložiť u profesionálneho prekladateľa.

2. Motivačný (sprievodný) list

Ďalšia vec, ktorú ľudia podceňujú, je príprava motivačného listu. V motivačnom liste treba uviesť prečo chcete pracovať práve v tej konkrétnej firme a na tej konkrétnej pozícii. Tiež je vhodné uviesť čím môžete byť prínosom pre firmu a prečo by mali zamestnať práve vás. Takisto si motivačný list dajte skontrolovať u prekladateľa alebo rodeného Angličana/Američana.

3. Čo robiť, keď vás pozvú na pohovor

  1. Zistite si čo najviac informácii o firme, kde chcete pracovať. Všetko o ich histórii, výrobkoch/službách (najmä tých relevantných vašej pozícii), firemnej kultúre a prípadne tiež o firemnom žargóne.
  2. Prejdite si otázky, ktoré sa často kladú uchádzačom na pohovoroch. Skúste na každú z nich odpovedať a odpoveď si zapíšte. Čoskoro ich nájdete aj na našej stránke v sekcii „ťaháky z angličtiny“.
  3. Skúste si pohovor nacvičiť a nasimulovať s niekým, kto vie lepšie po anglicky alebo využite ponuku súkromných hodín skúseného lektora.

Pomohol vám tento článok? Šírte ho ďalej! Máte pripomienky k jeho obsahu či forme? Svoje pripomienky napíšte pod článok formou komentára. Ďakujeme za každú vašu spätnú väzbu.

Chcem sa dôkladne pripraviť na pohovor v angličtine!

Autor ťaháku poskytuje kurzy angličtiny vo firmách, konverzácie v angličtine, súkromné hodiny angličtiny v Bratislave, výučbu angličtiny cez Skype a doučovanie angličtiny v Bratislave.

Prečítajte si tiež

One thought on “Ako sa pripraviť na pracovný pohovor v angličtine

  1. Pingback: Ako sa v 21. storočí uplatniť na trhu práce | Marián Kohn bloguje

Pridaj komentár