Prečo sa oplatí budovať vlastný web?

Napísal: Marián Kohn (súkromné hodiny angličtiny v Bratislave a cez Skype).

ilustračné fotoV minulom článku som spomínal, že ak sa chce človek presadiť, musí sa odlíšiť od ostatných. Ak budete tuctoví, budete mať iba tuctové výsledky. Dnes si povieme, aké konkrétne výsledky prináša budovanie vlastného úspešného a kvalitného webu a prečo sa vám oplatí spolupracovať s projektom Doučovanie.info.

Doba vyhľadávačov

Kedysi si ľudia kupovali inzertné časopisy, noviny a katalógy a v nich hľadali poskytovateľov služieb a tovarov. Dnes je doba iná. Ľudia hľadajú cez Google. Keď hľadajú doučovanie, naťukajú do Google frázu, ktorá je čo najviac relevantná tovaru alebo službe, o ktorú majú záujem. Preto sa oplatí byť nájditeľný cez internet.

Klasická reklama už nie je veľmi účinná a je predražená

Zaplatíte si inzerát v klasických novinách a ste radi, ak sa ozve jeden človek. Vkladanie letákov do schránok je časovo náročné, prípadne treba na to niekoho najať a nemáte záruku, že vaše letáky neskončia v prvom kontajneri. Ľudia sú z letákov otrávení a ten váš sa môže ľahko stať predmetom podnetu na SOI (Slovenská obchodná inšpekcia). Oslovovanie ľudí na ulici môžu tiež niektorí jednotlivci považovať za obťažovanie.

Ako sa teda zviditeľniť v 21. storočí?

Skúšal som zverejňovanie inzerátov na inzertných weboch, ale ten môj sa v spŕške mnohých ďalších ľahko stratí a efekt je minimálny až nulový.

Napadlo mi, že skúsim teda vybudovať vlastný web a budem sa riadiť radami odborníkov na internetový marketing. Začal som to seriózne študovať. Ako na to? Čo robiť? Ako sa zviditeľniť?

Prvé výsledky

Po pilnom štúdiu teórie som sa pustil do práce. Založil som stránku Doučovanie.info. Začal som publikovať články na blog o angličtine, doučovaní a vzdelávaní. Začal som písať ťaháky z angličtiny a teraz spolupracujem s ďalšou kolegyňou na tvorbe vlastnej učebnice. A čuduj sa svete, po pár mesiacoch mi začali chodiť maily s dopytmi po doučovaní a pochvalou našej stránky. To ma povzbudilo a rozhodol som sa, že všetku energiu sústredím do vylepšenia webu tak, aby bol ešte zaujímavejší pre návštevníkov, čitateľov a tiež potenciálnych klientov.

Nikolin príbeh

Nikola Naništová ešte pred rokom toho o internete veľa nevedela. Skúsila to a začala mi pomáhať s tvorbou obsahu pre web, a hoci nikde inde neinzeruje, aj jej sa začínajú ozývať ľudia z vyhľadávačov, ktorí hľadajú doučovanie slovenčiny.

Vzdelávame sa

Vďaka podnetným odborným blogom od Pizza SEO, Visibility a Sova v síti od Marka Prokopa náš web prináša prvé výsledky, hoci nemá troj- až štvorciferný rozpočet ako iné portály s podobnou tematikou.

Doučujete a chcete sa aj vy zviditeľniť?

Ak je vaša odpoveď na túto otázku kladná, web Doučovanie.info vám ponúka bezplatnú možnosť si zriadiť nielen profil, ale aj publikovať články na blog, písať a zverejniť „ťaháky“ z vášho predmetu a tiež spolupodielať sa na tvorbe webu ako takého.

Oslovila vás táto ponuka? Ozvite sa nám! Tešíme sa na spoluprácu.

Marián Kohn sa výučbe anglického jazyka venuje už skoro osem rokov. Za ten čas mu kurzmi prešli desiatky spokojných klientov. Zaraďte sa medzi nich aj vy a využite konverzácie v angličtine, súkromné hodiny angličtiny v Bratislaveprípravu na pohovor v angličtineprípravu na maturitu z angličtiny, doučovanie angličtiny v Bratislave a kurzy angličtiny vo firmách.

Prečítajte si tiež

2 thoughts on “Prečo sa oplatí budovať vlastný web?

  1. Pingback: Prečo niektorí blogeri zarábajú na svojom blogu a iní nie? | Marián Kohn bloguje

  2. Pingback: Ako vyzerá život a práca lektora angličtiny na voľnej nohe – Marián Kohn bloguje

Pridaj komentár