O blogu

Napísal: Marián Kohn (súkromné hodiny a doučovanie angličtiny v Bratislave).

Ako som sa dostal k blogovaniu a prečo chcem blogovať?

Odkedy som objavil internet (rok 2002) a to, čo ponúka svojim používateľom, vždy ma fascinovalo čítať blogy iných a prijímať informácie a poznatky od odborníkov v určitej oblasti. Poviete si, veď na to sú knihy. Áno, súhlasím s Vami, ale nakoľko bývam v malej domácnosti, nemám doma priestor na “skladovanie” kníh a budovanie rozsiahlej knižnice a tak si literatúru požičiavam jednak od priateľov a známych, ale aj z knižníc a kupujem len tie knihy, ktoré potrebujem na prácu. V mojom prípade sú to najmä učebnice. 🙂
Najradšej sa však vzdelávam čítaním blogov, najmä tých odborných. Keďže sa už niekoľko rokov živím výučbou a doučovaním anglického jazyka, rozhodol som sa, že sa aj ja formou blogu budem s mojimi čitateľmi deliť o všetko, čo či už priamo alebo nepriamo súvisí s touto prácou.

O čom budem blogovať?

Môžete sa tešiť najmä na články o mojej práci lektora a doučovateľa angličtiny, ale nielen to. Rád by som sa s Vami čitateľmi blogu delil najmä o:

  • problematiku výučby a doučovania ako takého
  • problematiku výučby a doučovania angličtiny
  • anglický jazyk, jeho gramatiku, materiály na jeho výučbu, recenzie učebníc, porovnávanie rôznych metód výučby angličtiny a iné veci s tým súvisiace alebo aj nesúvisiace
  • iné veci z okruhu mojich záujmov
  • všeličo, čo mi napadne alebo s čím sa stretávam vo svojom živote

Vyjadrite sa!

Veľmi rád uvítam Vaše názory, pohľady, postrehy a pripomienky na blog samotný, ako aj projekt Doučovanie.info a všetko, čo s tým súvisí. Svoje reakcie môžete písať do komentárov k jednotlivým článkom, alebo ma kontaktovať e-mailom na adrese: marian.kohn@doucovanie.info. Mazať budem len spam a komentáre, ktoré nesúvisia s témou alebo obsahujú vulgarizmy.

Priestor pre Vás…

Ak sa Vám tento blog páči, môžete aj Vy doň prispieť svojimi doplňujúcimi a podnetnými komentármi, ktoré sú relevantné k téme alebo napísať vlastný zaujímavý článok, či články a podeliť sa o ne s čitateľmi tohto blogu alebo začať písať vlastný blog na tému, ktorá Vás zaujíma.

Na záver

Verím, že tento blog bude zaujímavý a podnetný ako pre učiteľov, lektorov a doučovateľov, tak aj pre žiakov a študentov rôznych typov škôl, samoukov alebo len tak “okoloidúcich” návštevníkov a čitateľov.

Teším sa na Vás. Do blogovania priatelia! 🙂

Prečítajte si tiež

One thought on “O blogu

  1. Pingback: Čo mi dali štyri roky blogovania a čo som sa naučil – Marián Kohn bloguje

Pridaj komentár