Doučovanie.info oslávi tento rok tretie narodeniny!

Napísal: Marián Kohn (otec projektu Doučovanie.info).

Doučovanie.info oslávi tento rok tretie narodeniny! (logo projektu)Je neuveriteľné ako ten čas beží. Tento rozpočtom skromný, ale ambíciami bohatý projekt,
oslávi začiatkom tohto roka už tretie narodeniny. Chcel by som sa s vami – čitateľmi webu podeliť o to, čím si tento web prešiel od svojho zrodu a kam sa bude uberať ďalej!

Skromné začiatky

V roku 2011 skrsla vo mne myšlienka založiť vlastný web, a keďže som sa v tom období venoval najmä doučovaniu angličtiny, vymyslel som názov Doučovanie.info.
Celý rok som 2012 rozmýšľal nad tým akým obsahom web naplním a na akých návštevníkov sa web zameria a ako ich na web privediem.
Koncom roku 2012 som už bol rozhodnutý pustiť sa do akcie, a keďže som dostal výhodnú ponuku na priestor pre web na serveri známeho, zaregistroval som si www adresu doucovanie.info tesne pred Silvestrom 2012.
Celý január 2013 som zabil tým, že som hľadal technické riešenie pre web, teda či budem obsah „nahadzovať“ ručne do kódu HTML alebo nasadím hotové riešenie – redakčný systém.
Po mesiaci útrap som zvolil druhú možnosť a na odporúčanie známych a s podporou od skúseneho blogera a podnikateľa na internete Vlada Rejholca, som konečne spojazdnil publikačný systém WordPress.

Od februára 2013 som spolu s priateľkou začal plniť web obsahom. Postupne pribúdali články a učebné materiály, ktoré sme pracovne nazvali „ťaháky„.
Poprí článkoch a ťahákoch, pribúdali postupne aj profily iných doučovateľov, ale niektoré sme museli po čase zmazať, lebo títo „doučovatelia“ nereagovali na dopyty od záujemcov a nám chodili reklamácie.

Podrobnejšie sme sa roku 2013 venovali v samostatnom článku.

Rok 2014 sme tiež podrobnejšie popísali v samostatnom článku
a za jeho najväčší úspech pokladáme násobný nárast návštevnosti a
čítanosti webu.

Tretí rok existencie webu – 2015

V minulom roku sme do webu prispeli najmenej za celú jeho históriu.
Je to spôsobené tým, že sa webu venujeme iba vo voľnom čase a okrem toho mám ja aj Nikola svoj vlastný web.
Ja sporadicky prispievam až na tri blogy.

Aby som spomenul aj pozitívne výsledky, tak mesačne web navštívi až 10 000 a viac unikátnych návštevníkov, čo je myslím, že výkon,
ktorým sa môže pochváliť máloktorý amatérsky blog alebo web. Vďaka Adamovi máme pekné logo a stránka má decentný vizuál.
Nestojí za nami žiadny investor a ani mediálny dom a nemáme prostriedky na zaplatenie profesionálnych tvorcov webov a obsahu, ale nevzdávame sa.
Za tri roky som do webu investoval asi 200 eur a desiatky hodín písania a riešenia technických problémov, ale neľutujem to, lebo výsledky boli uspokojivé a veľa som sa naučil.
Nehanbím sa priznať, že mnohé články vznikali doslova na kolene a v kaviarňach či dopravných prostriedkoch.

Čo ďalej?

Nechcem, aby Doučovanie.info stálo iba na mne a na mojom mene. Nemám totiž prostriedky a ani čas venovať sa mu naplno, a preto hľadám parťáka alebo parťákov, prípadne aj investora, ktorý by mi pomohol posunúť projekt ďalej, na vyšší level, ďať mu profesionálny dizajn a začať na webe konečne aj zarábať.
Ja sa naďalej budem venovať angličtine a publikačnej činnosti okolo nej. Rokujem aj s ďalšími ľuďmi, ale pokiaľ nebudú ochotní a schopní venovať sa projektu aspoň v takom rozsahu v akom sa mu venujem ja, nedohodneme sa.
Takže som otvorený pre nových ľudí, ale musia sa projektu venovať, prispievať doň a byť preň pridanou hodnotou. Ak sa chcete iba viesť a nechať všetko nakoniec iba na mne, radšej mi nepíšte, ale ak máte nápady a kapacitu posunúť projekt ďalej a na vyšší level, sadnime si na kávu a dohodnime si podmienky spolupráce.
Popri textovému obsahu tento rok začnem tvoriť aj audio a video obsah, takže si na svoje prídu aj tí z vás, ktorí radšej počúvajú a pozerajú ako čítajú.

Ak máte nápady a tipy ako projekt posunúť dopredu alebo by ste radi priložili ruku k dielu alebo prispeli na projekt finančne alebo máte záujem o platenú inzerciu, ozvite sa mi na info@doucovanie.info. Podmienky spolupráce si dohodneme osobne pri káve, telefonicky, cez Skype, resp. mailom.

Chcem sa poďakovať všetkým ktorí mi pomohli s rozbehom webu: Nikole, ktorá ma inšpirovala, korigovala, prispela obsahom a stála pri mne v dobrom, aj v zlom. Ďakujem Katke, ktorá prispela dvoma článkami na blog a štyrmi ťahákmi. Ďakujem aj Mirovi, ktorý prispel dvoma článkami.
Chcem sa tiež poďakovať vám, našim verným čitateľom, fanúšikom projektu, klientom a žiakom v kurzoch a všetkým tým, ktorí nás propagujete, zdieľate na sociálnych sieťach, komentujete obsah a inšpirujete k ďalšej tvorbe.

V mene webu Doučovanie.info vám všetkým prajem úspešný, krásny a podnetný rok 2016. Nech vám zdravie slúži, zostatok na účte stúpa a inšpirácia k tvorivej činnosti a k neustálemu zlepšovaniu sa neutícha!

Chcem posunúť projekt Doučovanie.info na vyšší level!

Marián Kohn sa výučbe anglického jazyka venuje už skoro osem rokov. Za ten čas mu kurzmi prešli desiatky spokojných klientov. Zaraďte sa medzi nich aj vy a využite konverzácie v angličtine, súkromné hodiny angličtiny v Bratislaveprípravu na pohovor v angličtineprípravu na maturitu z angličtiny, Doučovanie angličtiny v Bratislave a kurzy angličtiny vo firmách.

Podobné články

Pridaj komentár